news 06/02/15
6.02.2015

Протягом січня працівникам «Укравтодору» не вдалося активно ремонтувати дороги на сході України через бойові дії. В інших областях ретельно попрацювати працівникам завадила погода. Також, на темпи та якість проведення робіт вплинув брак матеріально-технічних ресурсів «облавтодорів». Про це заявив начальник Управління експлуатаційного утримання та безпеки руху «Укравтодору» Олег Федоренко, передає прес-служба компанії.

    «Якщо на сході України активному проведенню робіт всіляко перешкоджали безупинні бойові дії, в решті регіонів пасивність дорожників була зумовлена несприятливими погодними умовами, що спостерігалися протягом січня», – пояснив начальник Управління експлуатаційного утримання та безпеки руху «Укравтодору» Олег Федоренко.
    За його словами, заважали підвищити темпи робіт й обмежені матеріально-технічні ресурси, адже наявних в «облавтодорів» сил та засобів ледве вистачає на активне зимове утримання.
    «З огляду на це, під час ремонтів особливу увагу дорожники приділяли місцям концентрації дорожньо-транспортних пригод, а також найпроблемнішим ділянкам на автомобільних дорогах з інтенсивним рухом», – зазначив спеціаліст.
    Він додав, що проведення аварійних робіт з ліквідації ямковості – міра вимушена та тимчасова, проте ефективна, адже дозволяє забезпечити належний рівень безпеки руху та попередити руйнування дорожнього покриття на початковій стадії, і тим самим сповільнити руйнівні процеси та появу нової ямковості.
«Якщо не ліквідовувати тріщини та незначні ями заздалегідь, за місяць ми матимемо їх в 5 разів більше», – наголосив пан Федоренко.
    Спеціаліст нагадав, що аварійний ямковий ремонт зазвичай проводиться за спрощеною технологією – без обробки країв та очищення місця дефекту, висушування, підігріву та підгрунтовки поверхні.
    «Застосовуються холодні асфальтобетонні суміші, котрі були заготовлені до зимового сезону, у тому числі органо-мінеральні та чорний щебінь», – підкреслив він.
    Він зауважив, що аварійні роботи з ліквідації ямковості триватимуть до середини весни, проте вже на початку березня дорожні підприємства та організації розпочнуть планові роботи з ліквідації деформацій покриття за традиційними технологіями – з фрезеруванням покриття та використанням гарячих асфальтобетонних сумішей і високопродуктивних пневмоструменевих машин.
    Загалом протягом січня 2015 року дорожники ліквідували понад 27 тис. кв. м ямковості на автомобільних дорогах загального користування.
    За звітами Служб автомобільних доріг в регіонах, найбільший обсяг уражень та деформацій дорожнього покриття з початку року усунено в Київській, Тернопільській, Херсонській і Рівненській областях: 3,7 тис. кв. м, 3,5 тис. кв. м, 2,9 тис. кв. м і 2,7 тис. кв. м – відповідно.
    Найнижчі показники у Вінницькій, Донецькій, Житомирській, Закарпатській, Кіровоградській, Луганській, Одеській, Хмельницькій та Чернівецькій областях, де загальна площа ліквідованої ямковості ледве перевищила 400 кв. м.
    Як раніше повідомляла «Україна Комунальна», Світовий банк профінансує відновлення автомобільної дороги з Полтави до Харкова. Однак, у міжнародній фінансовій організації вважають неточною ту суму, яку озвучили в «Укравтодорі».