news 3/07/2015
3.07.2015

Пілотний аудиторський проект із залученням іноземних експертів стане першим кроком на шляху до впровадження в Україні системи незалежного контролю якості будівництва, ремонту та експлуатації доріг. На цьому наголосив Міністр інфраструктури України Андрій Пивоварський 26 червня на прес-брифінгу.

Проект охопить дороги Київської області, де незалежні інспектори австрійської компанії iC consulenten проведуть аудит якості виконаних цього року ремонтних робіт. iC consulenten – найбільша в Австрії компанія, що має досвід успішно реалізованих проектів подібного типу у більш ніж 50 країнах світу. На ринку України компанія веде активну діяльність з 2006 року.

Австрійські експерти цього тижня вже розпочали роботу. Вони проконтролюють виконання поточних ямкових ремонтів у Київській області, проведуть вибіркову ретроспективну перевірку низки уже виконаних ремонтних робіт у березні-травні поточного року. Інспекція почалася з перевірки документації і завершиться лабораторними аналізами асфальту, його товщини, рівності поверхні, якості використаних матеріалів тощо. Вже наприкінці липня Міністерство публічно презентує звіт австрійських інспекторів.

«Епоха, коли Укравтодор контролює сам себе, скінчилася. Відтепер незалежні експерти визначатимуть якість виконаної роботи. За результатами пілотного проекту ми матимемо чіткі та максимально наближені до європейських критерії щодо того, як повинна відбуватися перевірка якості ремонту. Отримані від аудиторів дані планується використати під час впровадження всеукраїнського проекту незалежного аудиту якості доріг», — прокоментував Андрій Пивоварський.

Пілотний проект реалізовується за підтримки української громадської спілки «Моя дорога». Фінансування всеукраїнського проекту Міністерство вже погодило зі Світовим банком. «За попередніми підрахунками це коштуватиме 300-500 тисяч доларів на рік. Невдовзі буде оголошений початок відбору компаній-підрядників, які з осені вже вийдуть на дороги. В цілому, потрібно 15-20 мобільних бригад, які здійснюватимуть інспекцію на 160 тис км доріг державного та місцевого значення», — зазначив директор департаменту стратегічного розвитку дорожнього ринку та автомобільних перевезень Роман Хміль.

«Зараз ми аналізуємо, що потрібно врегулювати в українському законодавстві, аби вже з наступного року забезпечити укладання тристоронніх договорів, де третьою стороною угоди між Укравтодором та приватною компанією-виконавцем ремонтних робіт, буде незалежний аудитор. Таким чином, у разі негативної оцінки якості роботи інспектором, підрядник не отримає грошей за надані послуги, аж поки не забезпечить необхідний рівень якості», — підкреслив Андрій Пивоварський.

Джерело