Roadwork
1.12.2014

Через обмежені фінансові ресурси дорожникам Львівщини довелось вдатись до незвичних заходів. У кінцевому результаті, завдяки застосуванню новітніх технологій, вдалося одержати якісну дорогу з більшим терміном експлуатації за значно меншу вартість.

Для дорожньої галузі 2014 рік став роком випробувань і пошуків нестандартних рішень, повідомили у Службі автомобільних доріг у Львівській області.

У відомстві інформують, що дорожню галузь позбавлено фінансового забезпечення з державного бюджету, штучно «заморожено» кошти на рахунках держказначейства, які передбачені на ремонт та експлуатаційне утримання доріг.

«Про незадовільний стан доріг у Львівській області сказано чимало. Водії з гіркою усмішкою говорять про дороги, якими доводиться щоденно курсувати. Політики ж у передвиборних перегонах обіцяють відремонтувати всі дороги, змусивши дорожників працювати. Хоча на ділі далі обіцянок справа не йде. Однак дороги ремонтувати потрібно. А як працювати в умовах, коли Львівщина ще за підготовку об’єктів до «Євро-2012» заборгувала підрядним організаціям усіх форм власності понад 400 млн грн?» – заявляють у Службі автомобільних доріг Львівщини.

Тож, як йдеться у повідомленні, перед керівництвом Служби автомобільних доріг постало безліч нагальних питань, які терміново потрібно вирішувати: привести мережу доріг Львівщини до належного стану, розпочати ремонт на таких дорогах як Львів-Самбір-Ужгород, Львів-Тернопіль, Ковель –Володимир – Волинській – Червоноград – Жовква, Львів – Радехів – Луцьк, стан яких призвів уже до соціальних проблем в суспільстві та невдоволення громади. Крім того, є ще багато доріг місцевого значення, стан яких необхідно покращити.

Тому в умовах обмежених фінансових ресурсів дорожникам довелось вдатись до незвичних заходів.

Зокрема, з липня поточного року за ініціативи керівництва Служби автомобільних доріг у Львівській області та Львівської обласної ради у Радехівському районі за кошти з обласного бюджету розпочались роботи з відновлення дорожньої основи та верхнього покриття на ділянках автомобільних доріг місцевого значення Радехів – Нивиці км 0+600 до км 1+700 та Сокаль – Стоянів км 34+750 до 35+200 та км 36+850 до км 37+500. На цих ділянках автодороги основу та дорожнє покриття відновлювали за новітніми технологіями. У кінцевому результаті одержано якісну дорогу з більшим терміном експлуатації за значно меншу вартість, запевняють дорожники.

Капітальний ремонт цих ділянок доріг виконано за технологією «холодного ресайклінгу». Опісля основу дороги покрили за технологією «подвійна поверхнева обробка кубовидним щебенем з застосуванням холодних емульсій». Ця технологія широко застосовується в європейських країнах, тому на Львівщині вперше вирішили використати досвід європейських колег. Влаштування верхнього шару автодороги таким методом значно здешевлює вартість робіт, тобто з’являється можливість в майбутньому охопити більшу площу доріг, що потребують ремонту.

«Оріентовна вартість 1м кв. – 270 грн! Для порівняння: ліквідація ямковості традиційним методом коштує, понад 400 грн за 1м кв. Тож проведення таких робіт у подальшому надасть можливість значно поліпшити якість доріг і збільшити термін їх експлуатації за порівняно невеликі кошти. А в час, коли держава переживає такі важкі випробування, раціональне і мудре розпорядження коштами з часом дасть свої плоди у вигляді якісних доріг по всій Україні», – зазначають у відомстві.

Окрім того, вже відновлено два кілометри дороги Ковель-Володимир-Волинський-Червоноград-Жовква від с. Сілець до смт. Гірник. Упорядковано дорогу через м. Великі Мости. Роботи за сприятливих погодних умов триватимуть і надалі.

Джерело