News 29/11
29.11.2014

Нова парламентська коаліція ініціює передачу автомобільних доріг місцевого значення в сферу управління облдержадміністрацій з одночасною передачею джерел фінансових ресурсів, необхідних для виконання відповідних функцій.

Про це йдеться в коаліційній угоді.

Відповідно до парафованого документу, парламентська коаліція також виступає за розділення функцій замовника і виконавця будівництва і ремонту доріг шляхом створення на базі ДАК «Автомобільні дороги України» регіональних компаній і їх подальшої приватизації.

Крім того, реформа дорожньої галузі передбачає включення в контракти на будівництво автомобільних доріг обов’язкової умови про надання підрядником гарантії якості їх підтримки після введення в експлуатацію з обов’язковим оприлюдненням відповідних умов контрактів, а також забезпечення ефективного контролю держави за дотриманням норм вагового навантаження.

Також коаліція пропонує впровадити довгострокові контракти (5-7 років) на експлуатаційне утримання автодоріг, удосконалити систему оплати за проїзд дорогами великовантажного транспорту, а також визначити механізми спрямування залучення коштів на утримання, ремонт і будівництво доріг.

У травні 2014 року Державне агентство автомобільних доріг України («Укравтодор»), яке є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом міністрів України через міністра інфраструктури, заявило про намір передати 100-130 тис. км із 170 тис. км українських доріг у комунальну власність обласним, районним і сільським радам, а також про плани змінити модель обслуговування дорожньої інфраструктури в областях через неоднорідність структури доріг у регіонах, повідомляє УНІАН.

Джерело