Poland Ukraine  Sign Flags Concept
21.01.2015

Міністерство інфраструктури України та Міністерство інфраструктури і розвитку Польщі створять робочі групи для співпраці за напрямками: дорожнє господарство, міський, залізничний, авіаційний та морський транспорт, імплементація європейського законодавства. Такої домовленості досягнуто в ході зустрічі Міністра інфраструктури України Андрія Пивоварського з Міністром інфраструктури та розвитку Республіки Польща Марією Васяк, що відбулася 19 січня у Кабінеті Міністрів України в рамках робочого візиту в Україну Прем’єр-міністра Республіки Польща Еви Копач.

Транспортники Польщі у форматі робочих груп ділитимуться досвідом із українськими колегами щодо тих трансформацій, які відбулися в їхній транспортній системі.

«Для нас дуже важлива можливість скористатися польським досвідом. Польща пройшла великий шлях. Й не потрібно вигадувати колесо, де вже створено велосипед», — зауважив Андрій Пивоварський. За його словами, насамперед Мінінфраструктури, щоб уникнути ймовірних помилок у ході реформування сфери транспорту, цікавить, як відбувся процес передачі автомобільних доріг у підпорядкування місцевій владі, джерела фінансування дорожньої інфраструктури у Польщі, реформування польської залізниці тощо.

Окрім цього, на рівні робочих груп між транспортними відомствами України та Польщі проходитимуть й консультації щодо участі у реалізації перспективних проектів. Зокрема вирішено створити рейтинг найбільш економічно ефективних проектів для співпраці між Україною та Польщею. Наприклад, задля розвитку транспортного сполучення коридором Балтійське море – Чорне море українською стороною до розгляду запропоновано проект «Євроколія», проект розвитку пасажирського залізничного сполучення з використанням вже існуючої європейської колії на території України до міста Ковель та ін.

Від Міністерства інфраструктури України координаторами робочих груп зі співпраці з польськими колегами будуть заступники Міністра. Перший заступник Міністра інфраструктури Володимир Шульмейстер відповідатиме за робочі групи з питань авіаційного, морського транспорту та дорожнього господарства; заступник Міністра Олександр Кава – залізничного та міського транспорту; заступник Міністра Оксана Рейтер — імплементації європейського законодавства.

Джерело