CoST
16.01.2016

Минулої осені, після двох років підготовчої роботи, Україна приєдналась до міжнародної ініциативи CoST (Джерело)

Цю ініціативу, спрямовану на забезпечення прозорості в будівельному секторі, було започатковано на міжнародному рівні ще в 2008 році за підтримки Світового Банку та Департаменту міжнародного розвитку Британського Уряду. (Джерело)

З того часу було організовано ефективну роботу CoST в 13 країнах, напрацьовано корисний досвід з розкриття та підтвердження інформації про витрачання публічних коштів на будівельні проекти.
Підписання в жовтні 2015 Меморандуму про започаткування ініціативи в Україні стало формальним підтвердженням початку роботи і в нашій країні.

На цей час завершується формування багатосторонньої групи зацікавлених сторін у вигляді консультативно-наглядової групи (КоНГ), що є ядром ініціативи. До КоНГ вже залучено Міністерство ІнфраструктуриУ та Укравтодор від держави, Європейську бізнес-асоціацію, Конференцію будівельників України, Федерацію роботодавців транспортної галузі та Асоціацію міжнародних перевізників від бізнесу, Трансперенсі Інтернешнл Україна і Центр політичних студій та аналітики від громадянського суспільства.

Днями, Національним Секретаріатом ініціативи було завершено конкурс на посаду директора CoST Україна. Вітаємо Наталью Форсюк з призначенням та бажаємо швидкого розгортання робочих процесів ініціативи, що давно актуальні для втілення.
Зважаючи на те, що серед напрямків діяльності «Моя дорога» чільне місце посідає громадський контроль за ефективністю витрат на будівництво та утримання доріг, наша спілка також подала заявку на участь в ініціативі.