news-snow
5.10.2014

Зиму дорожники зустрічають не в найкращому настрої. Сезон майже завершено, а незроблених справ залишається чимало. Вже досить довго дорожня галузь перебуває у кризовому стані – низький технічний рівень автомобільних доріг, зменшення обсягів дорожніх робіт, зокрема нового та капітального будівництва, застаріла у своїй більшості матеріально-технічна база, невисокий рівень заробітних плат та регулярна затримка їх виплат, слабка інвестиційна привабливість і ще ряд перепон на шляху до росту та розвитку.

Крім того, довгий час забували про те, що дорожня галузь є невід’ємною і дуже важливою ланкою у державному механізмі, занепад якої дуже негативно позначається на економічному розвитку держави в цілому.

Втім, якими б невтішними, на перший погляд, не були б справи, радіти є чому.

Кіровоградські дорожники, хоч і повільно, але працюють. Не зважаючи на постійне недофінансування, для сталого функціонування автомобільних доріг області в зимовий період дорожніми організаціями на замовлення Служби автомобільних доріг виконано комплекс ремонтно-відновлювальних робіт. Обсяги виходили з наявних ресурсів.

Бригади робітників латали вибоїни, наносили розмітку, прибирали та обкошували узбіччя, укріплювали їх, оновлювали дорожні знаки та готувалися зустрічати зиму. Так за сезон підрядними організаціями ДП «Кіровоградський облавтодор» на замовлення Служби автомобільних доріг у Кіровоградській області ліквідовано 144987 м² ямковості та деформацій покриттів, нанесено732 км дорожньої розмітки, встановлено та замінено 1488 дорожніх знаків, відремонтовано 2128 погонних метрів транспортного огородження, встановлено 1554 напрямних стовпчиків. Розпочаті роботи з встановлення засобів організації дорожнього руху для експлуатації доріг в зимовий період та вивезення протиожеледного матеріалу на ділянки доріг зі складними геометричними параметрами.
В скрутних фінансових умовах вдалося власними силами полагодити майже всю наявну техніку, підготувати робочі приміщення до зими, ввійти в режим економії та енергозбереження. Значною мірою цього вдалося досягти завдяки використанню в роботі сучасних технологій, таких як безвідходне виробництво.

Крім того, до належного технічного стану приведено пункти обігріву і лінійні виробничі  будівлі філій ДП «Кіровоградський облавтодор», а дорожніх робітників, які будуть задіяні на зимовому утриманні автодоріг, забезпечено комплектами зимового спецодягу. Ведеться робота по забезпеченню спецвзуттям.

До роботи в зимових умовах підготували спецтехніку. Продовжується заготівля протиожеледних та паливно-мастильних матеріалів.

Джерело